Učíme se a vzděláváme se hrou

 

 

K čemu slouží hra

Hra je pro děti jednou z nejdůležitějších činností vůbec. Prostřednictvím ní poznává samo sebe i svět kolem a vytváří si základy, na kterých bude stavět po celý svůj pozdější život. Hraní je tak klíčem k rozvoji dětského vnímání, poznávání a k osvojení si správných modelů chování. Díky hře si dítě vyzkouší řešení nejrůznějších problémů a situací, na které může později narazit. Hra tak úzce souvisí s procesem učení a je jedním ze základních prostředků výchovy. Má vliv i na utváření citového pouta, a tím tvoří základnu pro veškeré příští mezilidské vztahy. Abychom lépe pochopili její význam v životě našeho dítěte, bývá dětskými psychology často přirovnávána k práci a zaměstnání dospělých. Pro dítě je její role naprosto srovnatelná: je to způsob seberealizace, prostředek rozvoje osobnosti a zároveň zdroj sebehodnocení.

Jednotlivými činnostmi a hrou tak zlepšujeme celkovou pohyblivost dětí, jejich jemnou motoriku nebo například orientaci v prostoru, zrakové a sluchové vnímání nebo paměť. (Slovní hry, říkanky a tak podobně).

Snažíme se děti rozvíjet právě hrou, která je pro ně v tomto věku nejpřirozenější. Vedeme u nás děti k tomu, aby vše co udělají, mělo pro ně určitý význam a smysl. Právě touto hravou a zábavnou formou se mnohému  naučí a v menším kolektivu dětí si samy mohou ozkoušet.

Důležitá jsou pravidla ve hře, kterými učíme děti mnoha podstatným věcem: respektu k druhým, podřízení svých vlastních zájmů a vůle nějakému společnému cíli a v neposlední řadě vzájemné komunikaci.

 

 

Rozvíjíme u dětí logické myšlení a spolupráci s ostatními....                                          

                                                                                         

Staráme se o zvířátka...

        

  Získáváme vztah ke zvířátkům...

      

  Učíme se abecedu a číslice...                                                                                     

  

  Rozvijíme schopnost komunikovat, pohotově reagovat aj...

 

Rozvijíme u dětí vztah k manuální činnosti, schopnost rozhodnout se a vytrvat...

Vytváříme u dětí vztah k  výtvarné činnosti...

k hudbě...

 

Dále rozvijíme jemnou a hrubou motoriku u dětí, zábavnou formou učíme děti běžným zvyklostem, návykům a rituálům, podporujeme děti a vedeme je ke zdravému životnímu stylu, slušnému a společenskému chování. Učíme se hrou překonávat různé překážky, zábrany a ostych, naproti tomu je zapojujeme do kolektivu dětí a učíme je reagovat na různé situace a schopnosti komunikace mezi sebou. Dbáme na všestranný rozvoj dítěte.:-)